Gitarsi.pl Gitarsi.pl

O zespole

Gitarsi.pl to trio powstałe w 2018 roku. Czarek Bera i Staszek Kaczmarek grają na gitarach akustycznych, a Marcin Fukowski na gitarze basowej lub kontrabasie.

Muzycy wykonują instrumentalne utwory we własnych aranżacjach. Ich wspólne poszukiwania dotyczą przede wszystkim jazzu oraz muzyki filmowej. W programie tria znajdują się m.in. numery Duke'a Ellingtona, Astora Piazzolli, Francisa Lai, Henry'ego Manciniego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza czy Beatlesów.

Od początku zespół postawił na czysto gitarowe brzmienia. Bez perkusji, bez vocalu, bez bajerów i efektów elektronicznych. Czysta muzyka, ale brzmiąca niezwykle bogato za sprawą pomysłowych aranżacji i perfekcyjnego zgrania trzech przyjaciół. Każdy koncert to nieprzebrana liczba krótkich numerów okraszonych muzycznymi anegdotami na temat kompozytorów, wykonawców lub filmów.

Wiosną 2020 roku ukazała się płyta zespołu pt. "Etna". Znalazły się na niej własne kompozycje wszystkich członków zespołu.

Najnowszy projekt Gitarsów to suita tańców polskich. Gitarowe pomysły aranżacyjne dla kujawiaka, oberka, poloneza czy mazura spotykają się z żywiołowymi reakcjami publiczności.

Gitarsi.pl